Iannone najhitrejši, Yamahi tokrat brez odgovora

Avtor prispevka: , objavljeno 18. marca 2016 .

Andrea Iannone je na drugem prostem treningu v Katarju postavil najhitrejši čas, ter se tako vpisal med favorite za nedeljsko zmago na prvi dirki letošnje sezone. Dirkač Ducatija je v prvih desetih minutah treninga postavil čas 1:55.388, katerega ni zatem izboljšal nihče. Še najbližje se je Italijanu približal Marc Marquez na Hondi, ki je postavil le 0.013 sekunde slabši čas. Španec je kasneje sicer začel še hitrejši krog, a je za trenutek zapeljal s steze in moral popustiti.

Dobro formo je še naprej kazal Scott Redding, ki je bil tretji najhitrejši na Pramacovem Ducatiju, za njim pa se je uvrstil Maverick Vinales. Da so se v prvo peterico uvrstili kar trije dirkači na Ducatijevih motorjih, je poskrbel Andrea Dovizioso, Dani Pedrosa na drugi Hondi pa je bil šesti.

Potem ko sta blestela na prvem treningu, sta na drugem dirkača Yamahe le stežka sledila tekmecem. Valentino Rossi je v zadnjem hipu skočil z devetega na sedmo mesto, Jorge Lorenzo pa s pol sekunde zaostanka za najhitrejšim, deveti. Delilo ju je sicer vsega 0.051 sekunde, a se je mednju vrinil Hector Barbera.

Na repu deseterice se je znašel Danilo Petrucci, ki se je vrnil po poškodbi roke.

Na treningu smo videli dva padca. Cal Crutchlow je padel v zadnjem ovinku, Loris Baz pa je pri visoki hitrosti padel v 14 zavoju.