Hamilton z rekordom do prvega mesta

Avtor prispevka: , objavljeno 2. aprila 2016 .

Lewis Hamilton je dokazal, da je formula ena pod trenutnimi pravili močno napredovala, saj je na kvalifikacijah do najboljšega štartnega položaja prišel s časom kroga 1:29.493, ki je bil skoraj dve sekundi boljši od rekorda steze 1:31.447, ki ga je leta 2005 postavil Pedro de la Rosa. To je bilo tako tudi prvič, da je šestvaljni motor zasenčil osem in desetvaljne, ki so že vozili na stezi Sakhir v Manami. Dirkač Mercedesa je bil tudi za nekaj manj kot tri stotinke hitrejši od neuradnega rekorda, ki ga je leta 2005 odpeljal Mark Webber (1:29.527).

Britanec je za le 0.077 sekunde premagal moštvenega kolega Nica Rosberga. Tretje in četrto mesto sta zasedla dirkača Ferrarija, ki sta oba tokrat odpeljala dva hitra kroga. Sebastian Vettel je bil več kot pol sekunde počasnejši od Hamiltona, Kimi Raikkonen pa še dve desetinki več.

Daniel Ricciardo je bil peti, pred dirkačema Williamsa, Valtterijem Bottasom ter Felipejem Masso. Osmi je bil Nico Hulkenberg, deveti Romain Grosjean deseti pa Max Verstappen.