Gajser s spektakularno zmago v Španiji utrdil vodstvo v prvenstvu

Avtor prispevka: , objavljeno 29. maja 2016 .

Tim Gajser je po dveh tednih premora nadaljeval s prikazi neverjetne forme v Španiji. Po najhitrejšem času na včerajšnjih kvalifikacijah je zablestel tudi danes, ko je brez težav deklasiral vso konkurenco v obeh vožnjah in vknjižil že peto letošnjo zmago v svetovnem prvenstvu MXGP. Drugi je bil Maximilian Nagl, tretji pa Clement Desalle.

Gajser tako po polovici sezone suvereno vodi v skupnem seštevku prvenstva. Romain Febvre, najbližji zasledovalec Tima, zaostaja za 24 točk, danes pa je bil šele deveti.

Drugi slovenski motokrosist Peter Irt je današnjo dirko končal na 26. mestu, v prvenstvu pa zaseda 39. mesto z eno osvojeno točko z dirke v Trentinu.

Naslednja dirka MXGP je na sporedu prihodnji konec tedna v Franciji.