F1 VN Emilije Romanje: Hamilton najhitrejši ob vrnitvi v Imolo

Avtor prispevka: , objavljeno 31. oktobra 2020 .

Lewis Hamilton je bil najhitrejši na edinem prostem treningu skrajšanega dirkaškega konca tedna v Imoli, kamor se Formula 1 vrača po 14 letni odsotnosti.

Britanec je bil skoraj tri desetinke sekunde hitrejši od Maxa Verstappna v dirkalniku moštva Red Bull, Valtteri Bottas v drugem mercedesu pa je bil tretji s skoraj pol sekunde zaostanka.

Dirkači in moštva so brez dveh petkovih treningov morala ves svoj program strniti v en sam sobotni trening, zato smo videli številne različne taktike in poizkuse na vseh zmeseh gum. Čeprav je bil nazadnje na simulacijah kvalifikacij z mehkimi gumami in malo goriva najhitrejši Hamilton, so pri Red Bullu vendarle prepričani, da bo razplet na popoldanskih kvalifikacijah zelo tesen, saj se je Verstappnu uspelo vmešati med dirkača Mercedesa. Na treningu so komisarji dirkačem zaradi vožnje izven označene steze skupno izbrisali kar 22 krogov, zaradi česar se nam morda obeta kakšen presenetljiv rezultat na kvalifikacijah.

Kot je to v navadi v letošnji sezoni, so ostali dirkači za trojico zaostali precej več. Pierre Gasly, ki nastopa s posebno poslikavo čelade v čast Ayrtonu Senni, je bil z dirkalnikom Alphe Tauri 0.907 sekunde počasnejši od Hamiltona, njegov čas pa je bil četrti najhitrejši.

Dirkač Ferrarija, Charles Leclerc je bil peti, z 0.962 sekunde zaostanka pa je bil zadnji, ki je za Hamiltonom zaostal manj kot sekundo.

Kot kaže pa bo ta konec tedna Renault med najmočnejšimi v drugem razredu prvenstva, saj sta bila Daniel Ricciardo in Esteban Ocon šesti in sedmi. Dirkača francoskega moštva je iz garaž budno spremljal tudi dvakratni svetovni prvak Fernando Alonso, ki bo za ekipo dirkal v prihodnji sezoni.

Drugi dirkač Alphe Tauri, Daniil Kvjat je bil osmi pred Alexom Albonom, ki iz garaže Red Bulla čuti vse večji pritisk. Deseti in enajsti čas sta dosegla dirkača Racing Pointa, Lance Stroll in Sergio Perez, oba pa sta za Hamiltonovim časom zaostala 1.3 sekunde.

Sebastian Vettel nadaljuje s slabo formo pri Ferrariju. Nemec je bil skoraj pol sekunde počasnejši od svojega moštvenega kolega, njegov čas pa je bil dvanajsti najhitrejši.