F1, Silverstone: Verstappen pred kvalifikacijami tričetrt sekunde pred Hamiltonom

Avtor prispevka: , objavljeno 16. julija 2021 .

Max Verstappen je tekmecu za letošnji naslov svetovnega prvaka, Lewisu Hamiltonu, na prvem prostem treningu pred njegovo domačo dirko v Silverstonu izstrelil opozorilno strel in trening končal z ogromno prednostjo 0.780 sekunde.

Gledalce na tribunah je vendarle razveselil drugi domačin, Lando Norris z McLarnom, ki je bil tisočinko sekunde hitrejši od Hamiltona.

Trening je na četrtem mestu končal Charles Leclerc s Ferrarijem, peti čas pa je postavil Valtteri Bottas v drugem Mercedesovem dirkalniku.

Formula 1 ta konec tedna preizkuša nov format, zato bo prvemu petkovemu treningu popoldan, ob 19h uri po našem času, sledil kvalifikacijski trening, kjer bodo dirkači določili štartno vrsto za sobotno sprintersko dirko.

Če želiš, nam lahko prek PayPala hitro in varno nameniš donacijo. Vsak prispevek nam pomaga, vaša ekipa Svet hitrosti!