F1, Silverstone: Verstappen pred kvalifikacijami tričetrt sekunde pred Hamiltonom

Avtor prispevka: , objavljeno 16. julija 2021 .

Max Verstappen je tekmecu za letošnji naslov svetovnega prvaka, Lewisu Hamiltonu, na prvem prostem treningu pred njegovo domačo dirko v Silverstonu izstrelil opozorilno strel in trening končal z ogromno prednostjo 0.780 sekunde.

Gledalce na tribunah je vendarle razveselil drugi domačin, Lando Norris z McLarnom, ki je bil tisočinko sekunde hitrejši od Hamiltona.

Trening je na četrtem mestu končal Charles Leclerc s Ferrarijem, peti čas pa je postavil Valtteri Bottas v drugem Mercedesovem dirkalniku.

Formula 1 ta konec tedna preizkuša nov format, zato bo prvemu petkovemu treningu popoldan, ob 19h uri po našem času, sledil kvalifikacijski trening, kjer bodo dirkači določili štartno vrsto za sobotno sprintersko dirko.