Espargaroju drugi trening v Argentini, Bagnaia v Q1

Avtor prispevka: , objavljeno 2. aprila 2022 .

Aleix Espargaro je postavil najhitrejši čas drugega prostega treninga v Argentini ter tako za 0,210 ugnal drugouvrščenega moštvenega tekmeca Mavericka Vinalesa.

Uvodni del drugega treninga je večina dirkačev izkoristila kot pripravo na dirko. V zakljućku pa so vsi napadali hitre čase, da bi si tako zagotovili neposreden nastop v hitrejši kvalifikacijski skupini.

Aleix Espargaro je bil sicer prvi, ki se je spustil pod mejo 1:39. Dvajset minut pred koncem ga je na vrhu razpredelnice zamenjal Vinales s časom 1:38.454. Le tri minute za tem pa je vodstvo ponovno prevzel Espargaro.

Tretji čas je postavil Jack Miller. Njegov moštveni kolega Francesco Bagnaia je na drugi strani zaključil kot dvanajsti ter se bo tako pomeril v počasnejši kvalifikacijski skupini.

Četrti je bil tokrat Fabio Quartararo pred Bradom Binderjem. Južnoafričan je moral zamenjati motocikel potem, ko se je iz njegovega motocikla močno pokadilo. Šesti ter sedmi čas sta postavila dirkača Suzukija Rins pred Mirom. Deseterico so zaključili trije Ducatiji Jorge Martin, Johann Zarco ter Luca Marini.

Zmagovalec minule dirke Miguel Oliveira je zaključil kot enajsti ter tako ostal brez neposrednega nastopa v Q2. Francesco Bagnaia je postavil dvanajsti čas pred najhitrejšim iz prvega treninga Takaakijem Nakagamijem.

Pol espargaro, ki je po dobrih dvajsetih minutah treninga padel v prvem zavoju je zaključil na sedemnajstem mestu.