Dovizioso najhitrejši na ogrevanjih, Marquez pripravljen na dež

Avtor prispevka: , objavljeno 5. avgusta 2018 .

Andrea Dovizioso in Jorge Lorenzo sta bila najhitrejša dirkača jutranjih ogrevanj pred dirko, medtem ko se je tretje uvrščeni Marc Marquez pripravil na dež. Vremenoslovi namreč napovedujejo vse več možnosti za dež med dirko, zato je dirkač Honde ogrevanja začel na dežnih gumah in nato povadil menjavo motocikla v boksih.

Lorenzo je bil v prvem delu ogrevanj daleč pred vsemi, medtem ko so se na drugem mestu dirkači hitro menjavali. Marquez je bil od dirkača Ducatija 0.017 sekunde počasnejši, zatem pa je Dovizioso prevzel prvo mesto s časom kroga 1:56.177. Četrti je bil Cal Crutchlow pred Maverickom Vinalesom ter Andreo Iannonejem sedmi čas pa je postavil Hafizh Syahrin. Zadnja tri mesta v najhitrejši deseterici so zasedli Alex rins, Jack Miller ter Valentino Rossi, ki je za Doviziosom zaostal 0.611 sekunde.