Dopoldne na vrhu Leclerc

Avtor prispevka: , objavljeno 19. februarja 2019 .

Charles Leclerc je postavil najhitrejši čas dopoldanskega dela drugega dne predsezonskih testiranj v Barceloni. Njegov čas 1:18.247, ki ga je postavil že po dobri prvi uri današnjega dne je le slabo desetinko počasnejši od najhitrejšega včerajšnjega časa Sebastiana Vettela. Ob tem je dopoldne opravil tudi 73 krogov, enega več kot včeraj v enakem obdobju njegov moštveni kolega.

Mladi Monačan je bil skoraj sekundo hitrejši od vseh preostalih. Drugo in tretje mesto sta zasedla dirkača, ki imata v svojih dirkalnikih nameščene Ferraijeve pogonske sklope. Kevin Mangussen je tik pred odmorom postavil drugi najhitrejši čas potem, ko so imeli na začetku dneva v moštvu Haas ponovno nekaj težav z dirkalnikom zaradi katerih je prve dve uri skoraj v celoti prebil v garaži.

Antonio Giovinazzi je bil sicer s časom 1:19.312 na vrhu v prvih trenutkih testa, preden je Leclerc izboljšal njegov čas, kljub temu pa je bil čas dovolj dober za trenutno tretje mesto. Četrti je trenutno Lando Norris z McLarenom. Pierre Gasly se je v zadnjih tridesetih minutah z zadnjega mesta prebil na peto.

Daniel Ricciardo je precej dobro začel današnji dan in se že kmalu zavihtel na drugo mesto. Njegovo nadaljevanje testiranja pa je prepričil del zadnjega krilca, ki mu je odpadel ob koncu ciljne ravnine. Zaradi tega je v prvem zavoju zletel s steze, ter se nato vrnil v garaže, kjer pa do odmora niso uspeli popraviti zadeve. Lewis Hamilton je bil na sedmem mestu s odpeljanimi štiriinsedemdesetimi krogi najbolj aktiven dirkač.

Za njim sta končala še Alexander Albon in Lance Stroll. Albon je že povsem na začetku poskrbel za prekinitev potem, ko je obtičal v pesku med četrim in petim zavojem.