Dopoldan na vrhu Rossi

Avtor prispevka: , objavljeno 15. novembra 2016 .

Dva dni po zadnji dirki sezone 2016 so se danes v Valenciji že začele priprave na novo sezono. Na španskem dirkališču so se namreč začela testiranja, ki so požela ogromno zanimanja, saj smo bili priča številnim zanimivim menjavam dirkačev med moštvi.

Največ zanimanja med vsemi je požel Jorge Lorenzo, ki je kmalu po začetku testmega dne prvič sedel na Ducatijev motocikel in odpeljal prve kroge.

Prve kroge na Yamahi, kje je zamenjal prav Lorenza, je odpeljal Maverick Vinales, do 12h pa je najboljši čas postavil Valentino Rossi.

Italijan je bil skoraj 0.6 sekunde hitrejši do Danija Pedrose na drugem mestu, še nekaj stotink več pa je zaostal aktualni svetovni prvak Marc Marquez.

Vinales je bil četrti z 0,963 sekunde slabšim časom od Rossijevega.

Peti je bil Andrea Iannone, pred Aleixom Espargarojem, Calom Crutchlowom, Titom Rabatom in Scottom Reddingom. Lorenzo pa je bil ob privajanju na nov motocikel zadržan in je postavil deseti čas, 1.666 sekunde slabši od najhitrejšega. Testni dan se zaključi od petih popoldan.