Breen zmagovalec ERC relija Akropolis

Avtor prispevka: , objavljeno 30. marca 2014 .

Craig Breen je slavil na legendarnem reliju Akropolis, ki je bil tretji reli letošnje sezone evropskega prvenstva ERC. Irec, ki je nastopal s povsem novim Peugeotom 208T16, si je z odlično vožnjo prislužil prestižno Colin McRae Flat Out trofejo, zmago pa je posvetil Garethu Robertsu, njegovemu najboljšemu prijatelju in sovozniku, ki je leta 2012 v tragični nesreči na reliju izgubil življenje. Spomnilpa se je tudi pokojnega Franka Meagherja, zadnjega Irca, ki je zmagal na kakšnem izmed relijev, ki štejejo za evropsko prvenstvo.

Breenu sta za ovratnik dihala Bryan Bouffier (Citroen DS3 RRC) in Kajetan Kajetanovič (M-Sport Ford Fiesta).

V kategoriji dvokolesno gnanih dirkalnikov je slavil Rus Evgenij Šuhovenko, Vitelij Puškar pa je zmagovalec pokala produkcijskih dirkalnikov.