Bradl presenetil z najboljšim štartnim položajem

Avtor prispevka: , objavljeno 21. julija 2013 .

Stefan Bradl bo dirko za Veliko nagrado Združenih držav začel z najboljšega štartnega položaja. Nemec je sicer pridobil na račun padca Marca Marqueza. S časom 1:21.176 je bil od Španca boljši za dve stotinki sekunde.

Bradl je svoj najhitrejši čas postavil trideset sekund pred koncem, čeprav je kazalo, da bo Marquez zlahka dobil tudi kvalifikacije. Dirkač Repsol Honde je poskušal izboljšati svoj najboljši čas 1:21.193, a pri tem padel. Španec ni imel časa za še en hitri krog in tako je Bradl osvojil svoj prvi pole position v seriji MotoGP.

Da pa je prva štartna vrsta povsem Hondina, je poskrbel Alvaro Bautista, ki je bil z 1:21.373 boljši od časa Valentina Rossija 1:21.418. Cal Crutchlow, ki je padel na četrtem treningu je lahko odpeljal zgolj peti čas, saj je hitri krog odpeljal šele v zadnjih trenutnik. V garaži ga je zadržala tehnična okvara motocikla.

Jorge Lorenzo in Dani Pedrosa, oba s poškodovano ključno kostjo, sta bila šesti in sedmi. Zadnja tri mesta v deseterici pa so pripadla Andrei Dovizioso, Bradleyu Smithu in Nickyu Haydnu.