Bottas najhitrejši izmed dominantih Mercedesov

Avtor prispevka: , objavljeno 14. julija 2017 .

Valtteri Bottas je postavil najhitrejši čas prvega prostega treninga za VN Velike Britanije v Silverstonu. Finec za volanom mercedesa W08 je krog odpeljal v 1:29.106 in je bil 0.078 sekunde hitrejši od moštvenega tekmeca Lewisa Hamiltona.

Zastrašujoč pa je podatek, da sta Srebrni puščici trening končali skoraj pol sekunde pred najbližjim zasledovalcem, Maxom Verstappnom. Dirkača moštva svetovnih prvakov sta svoja časa postavila na rumeno obrobljeni mehki zmesi gum, medtem ko je Verstappen na red bullu imel  za odtenek mehkejšo, supermehko zmes. Četrti je bil Daniel Ricciardo v drugem red bullu, s skoraj štirimi desetinkami sekunde slabšim časom od Verstappnovega.

Najboljši dirkač Ferrarija je bil tokrat Kimi Raikkonen, ki je za rojakom Bottasom zaostal več kot sekundo, še skoraj štiri desetinke sekunde slabši čas pa je dosegel Sebastian Vettel v drugem ferrariju. Nemec je takoj ob zčetku treninga preizkusil novo zaščito dirkačeve glave, nato pa se je posvetil svojemu programu. Na koncu je bil njegov čas dovolj dober šele za šesto mesto.

Ščit na dirkalniku Sebastiana Vettla na prvem treningu v Silverstonu.

Sedmi je bil Daniil Kvjat pred Fernandom Alonsom, ki ta konec dirka z izboljšanim Hondinim agregatom.

V prvo deseterico sta se uvrstila še Felipe Massa ter Stoffel Vandoorne.

Če želiš, nam lahko prek PayPala hitro in varno nameniš donacijo. Vsak prispevek nam pomaga, vaša ekipa Svet hitrosti!