Zarco najhitrejši zadnji dan testiranj

Avtor prispevka: , objavljeno 3. marca 2018 .

Johann Zarco je postavil najhitrejši čas zadnjega dne letošnjih predsezonskih testiranj. Francoz se je na prvo mesto prebil točno dve uri pred koncem, ko je izboljšal čas do takrat vodilnega Cala Crutchlowa. Dirkač ekipe Tech 3 je svoj najboljši čas je nato še dvakrat izboljšal, zadnjič pol ure pred koncem, ko je postavil čas 1:54.029, kar je le 0.102 sekunde slabše od rekorda steze iz leta 2008, ki ga je postavil Jorge Lorenzo. Drugi čas je postavil Valentino Rossi, ki je pribljižno na polovici dneva padel v štirinajstem ovinku. Tretji čas je postavil Andrea Dovizioso, četri pa je bil tokrat najboljši dirkač Honde Cal Crutchlow. Drugi tovarniški dirkač Yamahe Maverick Vinales je skoraj celoten dan preživel na dvajsetem mestu, v zadnji uri pa je postavil čas, ki je bil dovolj za peto mesto. Aktualni svetovni prvak Marc Marquez je bil šesti mesto pred Alexom Rinsom, tokrat edinim dirkačem Suzukija. Andrea Iannone zaradi boločin v trebuhu namreč ni nastopil. Jorge Lorenzo se je na devetem mestu vrnili med oba dirkača ekipe Pramac Ducati – Danilo Petrucci osmi in deseti Jack Miler. Dani Pedrosa je postavil enajsti čas, mesto za njim pa je končal danes najboljši izmed novincev Franco Morbidelli. Pozitivno je presenetil še drugi dirkač Tech 3 Malezijec Hafizh Syahrin, ki je postavil petnajsti čas.