Vettlu peti dan testiranj pred sezono

Avtor prispevka: , objavljeno 6. marca 2018 .

Sebastian Vettel je priprave na sezono nadaljeval z najhitrejšim časom drugih predsezonskih testiranj. Nemec, ki je odpeljal 171 krogov, je s Ferrarijem odpeljal čas 1:20.396, pri čemer je vozil na srednje trdih gumah. Najbližje njegovemu času se je približal Valtteri Bottas. Finec je z rumeno obrobljenimi mehkimi gumami na Mercedesovem W09 za štirikratnim svetovnim prvakom zaostal za točno dve desetinki sekunde.

Tretji čas, počasnejši za slabe tri desetinke sekunde, je postavil Max Verstappen, ki je tekom dneva poskrbel tudi za eno izmed prekinitev. Nizozemec je svoj najhitrejši krog odpeljal na srednje trdih gumah. Četrti je bil Lewis Hamilton, ki je čas kroga 1:20.808, tako kot Bottas, ki mu je ob poldan prepustil dirkalnik, postavil na mehkih gumah.

Peto mesto je zasedel Pierre Gasly s Toro Rosso Hondo, ki je naletel na prve tehnične težave z dirkalnikom. Moštvo je danes uspelo odvoziti 54 krogov, s steze pa so bili odsotni zadnje tri ure in pol.

Težave v moštvu McLaren pa kljub novemu pogonskemu agregatu očitno ostajajo, saj je Stoffel Vandoorne obstal na stezi že ob koncu prvega kroga. Razlog je bil pogonski agregat, ki se je samodejno ugasnil po sproženem varnostnem sistemu. Mehaniki so dirkalnik popravili, enaka težava pa se je ponovila le uro kasneje. Vandoorne se je na stezo vrnil še pred poldnevom, toda po vsega 38 krogih je tokrat odpovedala hidravlika. Moštvo iz Wokinga je tako izgubilo pomemben čas za priprave, medtem ko so tekmeci izkoristili pogoje, ki so bili precej boljši kot prejšnji teden. Mercedes je s Hamiltonom in Bottasom nabral kar 177 krogov, Vettel pa 171.

Tudi tovarniško moštvo Renaulta, Red Bull, Williams in Sauber so odvozili več kot 100 krogov, medtem ko sta moštvi Haas ter Force India našteli 96 in 93 krogov.