Stopničke za posadko Tim Novak-Uroš Ocvirk!

Avtor prispevka: , objavljeno 28. marca 2015 .

Tim Novak in Uroš Ocvirk (Škoda Fabia R2) ter ekipa IK Sport ne bi mogli bolje začeti nastopov v pokalu Mitropa. Poleg 9. mesta v skupni razvrstitvi avstrijskega relija Rebenland sta mladeniča stopila še na drugo najvišjo stopničko v pokalu Mitropa, Tim pa je osvojil še zmago med mladimi dirkači!

»Če bi mi pred mojo prvo letošnjo dirko ponudili deveto mesto v skupni razvrstitvi, drugo mesto v razredu R2, drugo mesto v pokalu Mitropa in seveda zmago med juniorji, kot nam radi rečejo, bi priložnost zagrabil z obema rokama,« je bil 20-letni Tim presrečen na cilju. Povedal je še, da je v dveh dneh dirkanja naredil samo eno napako in da sta imela s sovoznikom takrat veliko srečo, da sta po vrtenju ostala na cesti.
Na 13. hitrostni preizkušnji sta dosegla kar 6. čas v skupni razvrstitvi relija (med 48. uvrščenimi!), kar pomeni, da je bila Fabia z zgolj 1,6-litrskim atmosferskim motorjem in prednjim pogonom v dobri družbi štirikolesno gnanih dirkalnikov S2000 in Mitsubishijev Lancerjev z okoli 300 ‘konji’.
Kljub praznovanju pa so v ekipi z mislimi že na avstrijskem reliju Lavanttal. Čez štirinajst dni se bo namreč odvijala že druga letošnja dirka mednarodnega pokala Mitropa.