Ogrevanje: Folger najhitrejši, Marquez petič na tleh

Avtor prispevka: , objavljeno 11. junija 2017 .

Dirkač moštva Tech 3, Jonas Folger, je bil najhitrejši na dopoldanskih ogrevanjih pred VN Katalonije. Najvišje uvrščen dirkač Yamahe na kvalifikacijah se je s krogom 1:45.004 zavihtel na vrh razpredelnice časov, najbolj pa se mu je približal Scott Redding, dirkač moštva Pramac Ducati. Aleix Espargaro je bil tretji pred Jackom Millerjem in Johannom Zarcojem.

Andrea Dovizioso je bil šesti, sedmi čas pa je odpeljal Valentino Rossi, ki bo dirko začel s trinajstega štartnega mesta. Zadnja mesta v prvi deseterici pa so si razdelili Danilo Petrucci, Andrea Iannone, ter Marc Marquez, ki je pred domačimi gledalci padel že petič v tem koncu tedna.

Mesto za njim se je uvrstil Maverick Vinales, ki je še enkrat doživel bližnje srečanje z moštevnim tekmecem Valentinom Rossijem. Oba sta namreč zapeljala s proge v prvem ovinku, Španec pa se je jezil na izkušenega Italijana.

Dani Pedrosa, ki bo dirko začel s prvega mesta, ter Jorge Lorenzo, ki bo na štartu stal ob njem na drugem mestu, sta ogrevanja končala na 13. in 15. mestu.