Marquez v Brnu prelisičil tekmece in slavil dominantno zmago

Avtor prispevka: , objavljeno 6. avgusta 2017 .

Marc Marquez je na dirki za VN Češke s pravočasno menjavo motocikla deklasiral svojo konkurenco in v cilj, kljub zadržanemu dirkanju v zadnjih krogih, pripeljal z ogromno prednostjo dvanajstih sekund, ter tako najhitrejše čase na treningih, kvalifikacijah in ogrevanjih okronal še z zmago na dirki.

Drugi je bil Marquezov moštveni kolega Dani Pedrosa, ki je slavil svojo 150. uvrstitev med najboljše tri, tretji pa Maverick Vinales. Valentino Rossi, ki je prepozno zamenjal motocikel, je še v zadnjem krogu prehitel Cala Crutchlowa in je bil četrti.

Marquez zdaj v točkovanju prvenstva vodi s 14 točkami prednosti. Do zdaj jih je zbral 154, na drugem mestu pa je Vinales s 140 točkami. Tretje mesto drži Andrea Dovizioso z 21 točkami zaostanka, Rossi pa zaostaja še točko več, torej 22 točk.