Lorenzo testiranja sklenil z rekordom proge v Sepangu

Avtor prispevka: , objavljeno 30. januarja 2018 .

Jorge Lorenzo bo po tridnevnem testiranju v Kuala Lumpurju zagotovo domov odšel zadovoljen, saj je Španec na Ducatiju za 0.037 sekunde podrl tri leta star rekord steze, ki ga je leta 2015 na zimskih testiranjih postavil Marc Marquez. Maverick Vinales je bil včeraj najhitrejši po prvih dveh dneh, toda njegov čas kroga 1:59.186 je Lorenzo danes izboljšal že po pol ure. Za trenutek je dirkača Ducatija z vrha zrinil Dani Pedrosa, a Lorenzo je po uri in pol testnega dne odpeljal rekordni krog, ki je ostal najhitrejši vseh preostalih šest ur, saj so se vsi dirkači posvetili simulacijam dirk.

Pedrosa je ostal na drugem mestu, Cal Crutchlow pa se je uvrstil za njega, na tretje mesto. Andrea Dovizioso je odpeljal četrti čas, potem ko je njegov testni program zmotil padec v prvem ovinku, v začetku treninga. Jack Miller je poskrbel, da so bili v najhitrejši peterici kar trije Ducatijevi motocikli, Alex Rins pa je bil najhitrejši dirkač Suzukija na šestem mestu.

Aktualni svetovni prvak Marquez je postavil sedmi čas, za pol desetinke počasnejši od njega pa je bil Valentino Rossi na osmem mestu. Johann Zarco, ki je na začetku treninga padel, je Yamaho moštva Tech3 pripeljal na deveto mesto, tik za Italijana, čigar mesto v tovarniškem moštvu si obeta po letošnji sezoni. Danilo Petrucci je zasedel zadnje mesto v najhitrejši deseterici.