Ferrari ostaja na vrhu

Avtor prispevka: , objavljeno 1. avgusta 2017 .

Ferrari je bil, po dvojni zmagi na VN Madžarske, najhitrejši tudi v prvem izmed dveh dni medsezonskih testiranj, ki so se v torek začela na Hungaroringu. Najhitrejši čas je odpeljal Charles Leclerc, vodilni v točkovanju prvenstva Formule 2. Leclerc, ki ga Ferrari že dlje časa kali v nižjih kategorijah je bil za slabo desetinko sekundo hitrejši od McLarnovega rednega dirkača, Stoffla Vandoorna. Ta je bil najhitrejši v dopoldanskem delu, še nekaj hitrosti pa je našel popoldan, ko je z ultramehko zmesjo gum odpeljal čas 1:17.834. Njegov čas je premagal Leclerc, ki je odpeljal 1:17.746 na mehki zmesi gum.

Tretji je bil Valtteri Bottas, ki je Pirelliju pomagal pri razvoju gum za prihodnjo sezono. Dirkač Mercedesa je zbral največ krogov, odpeljali jih je kar 155, kar je enako kot dve dolžini dirke. Prvič je aktualni dirkalnik Mercedesa preizkusil član Mercedesovega podmladka, George Russel, vodilni v prvenstvu serije GP3. Dan je končal s četrtim časom.

Za Williams bi moral danes dirkati Felipe Massa, ki pa je zaradi bolezni nastop odpovedal. Njegove dolžnosti je prevzel Lance Stroll, ki je poleg Bottasa odpeljal največ krogov.

Pri Force Indiji sta si dirkalnik delila dirkač Formule 3, Nikita Mazepin ter kandidat za prvaka v razredu DTM Lucas Auer. Mazepin je bil šesti, Auer, ki je prvič v življenju vozil dirkalnik formule ena pa deveti.

Prvi je za Renault nastopil tudi Nicholas Latifi, prav tako pa Sean Gelael, ki je v dirkalniku Toro Rossa na začetek dne čakal malce dlje, saj naj bi prišlo do okvare pogonskega agregata. Dvojica je dan končala med dirkačema Force Indije.

V dirkalniku Haasa seje večji del dneva vrtel razvojni dirkač Santino Ferrucci, ki je za moštvo nastopil že lani v Silverstonu. Danes pa je odpeljal deseti čas.

Na stezi je bil prisoten tudi Max Verstappen, ki je po težavah z MGU-K dopoldan odpeljal le nekaj krogov, a izgubljeno nadoknadil popoldan.

Na testiranjih smo prvič videli Gustava Maljo, ki je s Sauberjem postavil najslabši čas. Dan je končal 3.7 sekunde za Leclercom.